Wielki las w Galerii Wileńskiej

W sobotę, 15 września, Galeria Wileńska po raz siódmy stała się ekologicznym centrum dzielnicy dzięki kolejnej edycji wydarzenia EKOPraga. Tym razem tematem wiodącym imprezy był las.

W ramach proekologicznych działań, od lat prowadzonych w Galerii Wileńskiej, w obecnym wydaniu dorocznej imprezy, organizatorzy EKOPragi postanowili przybliżyć swoim klientom, szczególnie tym najmłodszym, wartość, jaką przedstawia dla człowieka las. Zaplanowano  wiele edukacyjnych atrakcji, między innymi grę odbywającą się na terenie Galerii Wileńskiej, dzięki której można było nauczyć się postrzegać las jako ekosystem, a także poznać tajniki jego funkcjonowania, zaś na uczestników konkursowego quizu czekało do wygrania 100 książek autorstwa niemieckiego leśnika,  działacza na rzecz ochrony przyrody i popularyzatora wiedzy o lasach i zwierzętach, Petera Wohllebena, pt. „Instrukcja obsługi lasu”. Kto czytał jego wcześniejsze „Sekretne życie drzew”, światowy bestseller sprzed kilku lat, z pewnością wiedział, że warto powalczyć o nagrodę.

Kolejną atrakcją było lubiane i coraz bardziej popularne wśród miłośników przyrody tworzenie lasu w butelce, dla najmłodszych natomiast przygotowano kącik zdrowych słodyczy bez cukru oraz gry i zabawy edukacyjne, w których dzieci miały szansę dowiedzieć się, czym jest kąpiel leśna i dlaczego warto wybrać się do lasu.

Dzięki wykorzystaniu leśnych motywów, organizatorom imprezy udało się stworzyć atmosferę odpoczynku w zieleni drzew, a tym samym wzbudzić chęć obcowania z przyrodą, której przecież jesteśmy częścią.

JK