Nowe przedszkole na Pradze-Północ

Zakończyła się budowa nowego przedszkola przy ul. Wrzesińskiej 10 na Pradze-Północ. Przedszkolaki wprowadzą się do nowej placówki w najbliższych tygodniach.

W ramach zadania pn. „Budowa Przedszkola wraz z placem zabaw przy ul. Wrzesińskiej” powstało sześciooddziałowe nowoczesne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych przedszkole. Budynek składa się z dwóch naziemnych kondygnacji i jednej podziemnej, a na dachu powstał ogród z grządkami dla dzieci. W piwnicy, oprócz zaplecza kuchenno-magazynowanego, zlokalizowana jest również wielofunkcyjna sala, tworząca przestrzeń o charakterze kreatywno-poznawczym, przeznaczona na zajęcia gastronomiczne, laboratoryjne, plastyczne, majsterkowanie, spełniająca również funkcje sali kinowej.

- To kolejna inwestycja oświatowa na Pradze-Północ. Konsekwentnie realizujemy program modernizacji i rozwoju praskich placówek oświatowych. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytkowania gruntownie zmodernizowany budynek przedszkola przy ul. Równej. Obecnie realizujemy również rozbudowę szkoły podstawowej przy ul. Kawęczyńskiej – mówi burmistrz Wojciech Zabłocki.

Inwestorem nowego przedszkola jest Dzielnica Praga-Północ m.st. Warszawy. Koszt budowy wyniósł prawie 7,5 mln złotych. Przedszkole pomieści 6 oddziałów, łącznie uczęszczać będzie na zajęcia 150 dzieci.