Przychodnia dla Zwierząt

Pustki pod episkopatem

Proszę Szanownych Państwa, kler będzie miał się coraz lepiej dzięki filmowi Smarzowskiego. Występki jak w zorganizowanych gangach. Ruanda, pralnie brudnych pieniędzy, idące w setki tysięcy ofiary pedofilskich księży po całym świecie. Aliści ksiądz, który powie przepraszam, nagle nie jest już rejestrowanym zbójem. Film „Kler” jest błogosławieństwem dla kościółka. Jest wentylem. Kilku się oskarży, kilku dostanie zawiasy. A MY I TAK OD TYSIĄCA LAT MAMY TUTAJ WŁADZĘ. Taka jest kondycja kleru i koniec przedwyborczego cytatu księdza w TVP3. Coraz lepiej widać to brudne zlepienie ambony z kolejnym przemijającym Kaczyńskim, Morawieckim, Dudą, Karczewskim i dziesiątkami pacynek nadzianych na kleru palce. Rozwalone sądy, połamana Konstytucja i jeden wstyd na arenie międzynarodowej, a my idziemy do kina w cztery miliony narodu zamiast pod episkopat. Ledwo co drugi poczłapał na wybory. Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim czy sterowalnym stadem? Od tysiąclecia za nasze gigantyczne pieniądze fundujemy sobie pokrzywioną historię Polski, którą mało kto czyta, podobnie jak biblię. Powyborczo zostawiam Was z refleksją, ilu z nas stać na sprzeciw antyunijnej, prorosyjskiej i prowatykańskiej  strefie wpływów.

Przejdźmy teraz do światłej i czystej wiedzy biologicznej i nadajmy temu felietonowi wątek zakaźny. A w nim coraz bardziej rozprzestrzeniająca się choroba o znamionach epidemii, o łacińskiej nazwie laryngotracheitis infenciosa acuta czyli po amerykańsku kaszel kenelowy, a po polsku zakaźne ostre zapalenie krtani i tchawicy. Piszę po amerykańsku, ponieważ to kolejna choroba przywleczona ze Stanów Zjednoczonych, a słowo kennel oznacza hodowlę psów najczęściej rasowych. Dominującym objawem kaszlu kenelowego jest właśnie kaszel. Kaszel tak potężny, że szybko doprowadza do rozedmy płuc, a ta doprowadza do uszkodzenia mięśnia sercowego. Kaszel jest trudny do opanowania, nawet codeiną. Kaszel jest zakaźny i ma tendencje do nawrotów i zaostrzeń. Jak pamiętacie, krtań i tchawica to chrzęstne rurki, wyścielone śluzówką taką, jak wnętrza policzków. Kilka wirusów i bakteria będąca na granicy zoonozy, kuzynka krztuśca, czyli bordetella bronchseptica są sprawcami epidemii. Śluzówka krtani i tchawicy puchnie i zwęża światło drogi tlenu do płuc, zaczyna działać mechanizm wykrztuśny, który niestety pogarsza stan pacjenta. Leczenie zakaźnego kaszlu jest - krótko mówiąc - upierdliwe i przez częste wizyty kosztowne. Co robić? Po prostu szczepić. Mamy dwa rodzaje szczepionek. Jedna injekcyjna, czyli zastrzyczek. Druga dla pań i panów z ruchów antyszczepionkowych w postaci kropli do nosa. Jeżeli pies, jak właściciel, jest łagodny to kropelki do nosa, a jeżeli agresywny tchórz, to wiadomo - zastrzyczek. Skuteczność szczepienia - genialna. Hodowla, którą się opiekuję od zawsze, składająca się z ponad dwudziestu osobników, posiada odporność od 9 lat po dwukrotnym zaszczepieniu donosowym.
PS.

Niedawno złapałem za rękaw wieloletniego radnego. Poprosiłem, aby wreszcie wprowadzono testy przesiewowe na przemoc domową, pedofilię kościelną i rodzinną uczniów i dzieci z domów dziecka. Radny oniemiał i zapytał: co ludzie powiedzą? Wnoszę, aby szkoła była przyjacielem i azylem dla dzieci. Szkoła musi obnażać patologię wiedzą i intuicją nauczycieli i psychologów szkolnych bez obecności księży w gronie pedagogicznym. Premier Szydło była dumna z radnych Zakopanego, którzy nie uznali europejskiej konwencji antyprzemocowej. Czy jej syn jest tak samo dumny, nie wiem. Więc tradycyjnie można bić, byle nie w wielki post.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22A
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług