Wojdyńska, Fortel i Żiżki w nowej odsłonie

Po Raciborskiej i Szamotulskiej kolejne ulice Białołęki uzyskały lub zyskają wkrótce nową nawierzchnię. Na pierwszy ogień poszła Wojdyńska, na 340-metrowym odcinku od ul. Olesin do ul. Stumilowego Lasu. Prace prowadził tam Zakład Remontów i Konserwacji Dróg na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Ulica była nieprzejezdna przez dwa ostatnie dni października. Obecnie nowa nawierzchnia jest już gotowa.

W poniedziałek, 29 października, rozpoczął się drugi etap wymiany nawierzchni ul. Fortel od ul. Żywicznej do utwardzonego w ubiegłym roku odcinka tej drogi. Tutaj również prace prowadzi Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Od 25 października występują też utrudnienia na ul. Żiżki (325 m). Tutaj dzielnica planuje do 10 listopada ułożyć podbudowę, a następnie po 11 listopada rozpocząć asfaltowanie.

Ulice powstają w ramach programu utwardzania dróg gruntowych: Wojdyńska w miejskim programie, a Żiżki we wzorowanym na nim programie dzielnicowym. Utwardzenie dróg polega na pokryciu pasa drogi gruntowej utwardzoną nawierzchnią betonową lub asfaltową bez budowania oświetlenia, odwodnienia, kanalizacji, chodników itp.

JK