Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Zgrana Paczka”

Zagraj z nami dla Domu Samotnej Matki i Dziecka na Pradze-Północ

1 grudnia w hali sportowej Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, przy ul. Szanajcy 17/19 odbędzie się druga edycja charytatywnego turnieju piłki nożnej „Zgrana Paczka”. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizowana zostanie na rzecz Domu Samotnej Matki i Dziecka przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Udział w turnieju jest bezpłatny, ale każdy może wesprzeć Dom Samotnej Matki i Dziecka przekazując produkty spożywcze, chemiczne oraz książki dla dzieci.

- Bardzo się cieszę, że kolejny rok z rzędu DOSiR Praga-Północ, może połączyć dwa ważne aspekty społeczne, czyli pomoc osobom potrzebującym oraz statutowy cel DOSiRu, jakim jest popularyzacja aktywnych form spędzania czasu wolnego czy organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych. W ubiegłym roku poziom sportowy był bardzo wysoki, ale co ważniejsze prawdziwym zwycięzcą turnieju byli podopieczni Domu Samotnej Matki i Dziecka. Ilość darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – powiedział zastępca dyrektora DOSiR Praga-Północ m.st. Warszawy, Jan Szczepłek.

Zawody rozegrane zostaną w formule Futsalu, co oznacza, że drużyna będzie składać się z czterech zawodników grających w polu oraz bramkarza. Do turnieju mogą zgłosić się drużyny, których zawodnicy ukończyli 18 lat. Limit zgłoszeń wynosi 12 drużyn. Na terenie obiektu będą obecni pracownicy Ośrodka Opieki Społecznej Praga-Północ, którzy zbierać będą dary dla Domu Samotnej Matki i Dziecka. Z rozmów z podopiecznymi z Domu Samotnej Matki i Dziecka wynika, że najchętniej przyjmowane będą produkty spożywcze o długim terminie ważności, np. kasza, ryż, mąka, cukier, makarony etc., produkty chemiczne takie jak: proszki do prania, środki czystości. Mile widziane będą książki dla dzieci. Pracownicy nie będą przyjmować gotówki.

Więcej informacji oraz zapisy na www.dosir.waw.pl oraz www.facebook.com/dosir.waw