Muzyczne warsztaty w Galerii Wileńskiej

W sobotę 17 listopada w Galerii Wileńskiej odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Zostań Praskim Mistrzem”. Tym razem motywem przewodnim była muzyka.

Główną atrakcją był pokaz gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych z całego świata, które poprowadzili muzycy z Etno Sceny. To artyści, którzy nie ograniczają się do jednego stylu muzycznego, lecz czerpią inspirację z różnych folklorów i źródeł, co daje niepowtarzalne brzmienie oraz nadaje odmienny charakter każdemu ich występowi. Podczas spotkania w Galerii Wileńskiej muzycy wykorzystywali między innymi afrykańskie djemby, kubańskie congi, bongosy oraz brazylijskie tamboriny.

Warsztaty prowadzone przez doświadczonych instruktorów muzycznych były dla dzieci nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale także okazją do nauki rytmu, wspólnego grania oraz współtworzenia mini-orkiestry. Wśród prowadzących zajęcia był Ricky Lion – muzyk z Kongo, który uczył dzieci gry na instrumentach perkusyjnych i bębnach typowych dla jego kraju. Kiedy wspólnie stworzyli orkiestrę, każde dziecko poczuło się jak prawdziwy artysta.

  JK