Przychodnia dla Zwierząt

Dla kogo wyklęty, dla kogo niezłomny?

Proszę Szanownych Państwa, co by się stało gdyby ww. żołnierze żyli obecnie? Jak zareagowaliby na łamanie Konstytucji, na łamanie trójpodziału władzy, na stalinowską propagandę, na pseudoniezależność, na obecność w zawłaszczonej przestrzeni kiedyś publicznej komuchów, ubeków, tewueków, pzpeeru, komicznie nawróconych bigotów. Jak zareagowaliby na hierarchów, którzy porzucili wiarę ich ojców, zaprzedali się mamonie i pedofilii. Co zrobiliby z I sekretarzem, prezydentem, marszałkiem Sejmu i Senatu, prokuratorem generalnym? Żołnierzy niezłomnych zabił totalitaryzm, komuna, faszyzm i atawistyczna nienawiść narodowo-religijna. Trzeba mówić prawdę, a nie historyczne farmazony nad grobami bohaterów, tych, którzy nimi byli bo nie wszyscy byli. Szczytem hipokryzji jest medal dla Bartłomieja M., który teraz siedzi w kiciu. Tłuściutki wyklęty. Aliści Polska potrzebuje praworządności, ekonomii, wewnętrznej zgody i bycia z Zachodem. I na koniec tej części aroganckie określenie „szmaciarze” wypisane na twitterze o krytykach wyklętych przez wicemarszałka Sejmu. Słowo szmaciarze bardziej kojarzy mi się z wynoszeniem unijnych flag, a to już pana formacja i styl proszę pana Terleckiego.

Teraz możemy spokojnie wrócić do afery mięsnej. Jak powinno być. Zwierzęta przywiezione do uboju zaopatrzone powinny być w paszporty, tzw. łańcuch pokarmowy, historię leczeń i karencji na leki, dwa kolczyki. Jako pierwsze odbywa się badanie przedubojowe, potem ubój. Na koniec badanie poubojowe. Zwierzęta, które doznały urazów podczas transportu, powinny być ubite w procedurze uboju z konieczności na miejscu zalegania. Nie wolno zadawać im cierpienia poprzez zmuszanie do ruchu czy przeciąganie. Nie wolno ubijać samic ciężarnych. Po uboju należy zniszczyć fizycznie kolczyki. Dokumentacja jest dołączona do dokumentów z rzeźni. Nadzór nad higieną w tego typu zakładach pełnią lekarze weterynarii z Weterynaryjnej Inspekcji Sanitarnej.

Dlaczego afera mięsna. Ponieważ nieprawidłowości pokazała 4 władza, czyli dziennikarze, a nie lekarze weterynarii czy właściciele ubojni. W efekcie skontrolowano 336 obiektów z 800. Nieprawidłowości wykryto w 57. Dwóm zawieszono działalnoś. Największemu flejtuchowi z Podkarpacia odebrano pozwolenie. Ci do planu naprawczego pochodzą z Pińczowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Unijni kontrolerzy znaleźli 4 nieprawidłowości. Niezgodności w dokumentacji. Nieprawidłowości w używaniu pieczątek. Zbyt małą ilość lekarzy w inspekcji. Nieprawidłowości w systemie rejestracji i identyfikacji zwierząt. Proszę Szanownych, to nie Unia nas ośmiesza, ale to my ośmieszamy się w Unii. Przepisy wszystkie państwa mają takie same. Ustanowione prawo jest po to, aby je przestrzegać. Dobra zmiana to specjaliści w jego omijaniu. Kolejka za Janowem Podlaskim się wydłuża.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22A
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług