Trening z Bartkiem Kurkiem

Blisko 200 dzieciaków z białołęckich szkół spotkało się w środę, 13 marca z Bartoszem Kurkiem, złotym medalistą Mistrzostw Świata w siatkówce 2018, a także MVP tego turnieju. Trening z mistrzem oraz asysta siatkarska podczas niedzielnego meczu ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem na warszawskim Torwarze, mają zachęcić najmłodszych do uprawiania sportu.

W lutym Białołęka podpisała umowę o współpracy z ONICO Warszawa – czołowym klubem w siatkówce męskiej w kraju. Dzięki umowie dzielnica dołączyła do programu City Club, którego celem jest popularyzacja zajęć sportowych wśród najmłodszych.

ONICO Warszawa od lat nazywane jest kuźnią polskich talentów. Tutaj swoją przygodę z profesjonalną siatkówką zaczynali Karol Kłos, Rafał Buszek i Zbigniew Bartman. W szeregach ONICO Warszawa grał i swoją zawodniczą karierę zakończył Paweł Zagumny. W obecnym sezonie w barwach ONICO Warszawa występują mistrzowie świata – Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek, a niedawno dołączył do drużyny MVP Mistrzostw Świata, Sportowiec Roku - Bartosz Kurek. Drużynę prowadzi trener mistrzów świata z 2014 roku - Stephane Antiga.

W środę, 13 marca, na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu odbył się trening piłki siatkowej programu „Siatkarska szkoła” oraz spotkanie dla dzieci w wieku szkolnym z Bartoszem Kurkiem – najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata, który wprowadził dzieci w świat sportu, tematy związane z treningami oraz opowiedział o swojej pasjonującej karierze siatkarskiej.

- Spotkanie oraz trening siatkarski skierowane były do uczniów szkół podstawowych naszej dzielnicy. Mamy nadzieję, że zmotywują one naszych najmłodszych mieszkańców do większej aktywności - powiedział burmistrz Grzegorz Kuca.

Kolejną atrakcją dla najmłodszych białołęczan był udział w asyście siatkarskiej, która w meczu ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem, jaki odbył się 17 marca na warszawskim Torwarze, wyprowadziła zawodników obu drużyn na boisko. Asysta daje możliwość przyjrzenia się rozgrzewce zawodników, porozmawiania z siatkarzami, zrobienia pamiątkowych zdjęć, a na koniec przeżycia wyjścia na boisko przy pełnej widowni i w blasku fleszy.

Dorośli też mieli możliwość dostania się na mecz. 15 podwójnych bezpłatnych biletów wstępu fani siatkówki mogli zdobyć biorąc udział w konkursie „Pochwal się wiedzą - zgarnij bilet”, który zorganizowano na profilu dzielnicy Białołęka na facebooku w dniach 14-16 marca. Konkurs polegał na jak najszybszym udzieleniu odpowiedzi na 15 pytań dotyczących zagadnień związanych z siatkówką i drużyną ONICO Warszawa. Pytania, może nie dla wszystkich były proste, ale dla fanów siatkówki – to była bułka z masłem. Każdy szanujący się kibic wie przecież, że ONICO Warszawa to dawny AZS Politechnika Warszawska!

A poważnie mówiąc, tak konkurs, jak i spotkanie z Bartoszem Kurkiem były sprawnie zorganizowane, dawały możliwość dobrej zabawy, a przede wszystkim służyły popularyzacji siatkówki, wspaniałej i trochę niedocenianej w naszym społeczeństwie dyscypliny sportowej. Miejmy nadzieję, że na jednym treningu się nie skończy i współpraca dzielnicy z ONICO Warszawa zaowocuje znalezieniem na Białołęce wielu siatkarskich talentów.

Joanna Kiwilszo