Warszawiacy zdecydują o komunikacji na Targówku

Jakimi trasami będą jeździły autobusy po otwarciu trzech nowych stacji metra na Pradze-Północ i Targówku? Z jaką częstotliwością? Poznaliśmy propozycje zmian w układzie komunikacyjnym. Teraz opinię o nich wyrażą warszawianki i warszawiacy. Wkrótce rozpocznie się cykl konsultacji społecznych.

Wkrótce zakończy się budowa wschodniego odcinka linii M2. Po jej uruchomieniu pociągi podziemnej kolei pojadą od Dworca Wileńskiego do stacji Trocka. Dzięki temu możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Targówka Mieszkaniowego do centrum Pragi, Śródmieścia i na Wolę. Dogodną przesiadkę do podziemnej kolei przy ul. Trockiej zyskają również mieszkańcy Bródna, osiedli we wschodniej części Białołęki, a także Marek, Ząbek i Radzymina.

W przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zatem zapewnienie dogodnego dojazdu do stacji Trocka, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń z centrum Pragi i Śródmieściem. Teraz o proponowanych zmianach wypowiedzą się warszawianki i warszawiacy.

W połowie kwietnia od czatu z dyrektorem ZTM rozpoczną się konsultacje społeczne. Zapraszamy do dyskusji; swoje uwagi można zgłaszać także drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl. Na początku maja specjalne spotkania konsultacyjne odbędą się na Pradze-Północ, Targówku i Białołęce oraz w Markach. Zarząd Transportu Miejskiego udostępni także ankietę w Internecie. Opinie będą zbierane do 23 czerwca 2019 r.