Przychodnia dla Zwierząt

Elitarne jaja

Proszę Szanownych Państwa, Unia Europejska powstała, aby nie było wojny. I co? Nie ma. A wokół? Są. Kolejne zasady działania UE to trójpodział władzy, wolne sądy, demokratyczne wybory, niezależne media i wolny przepływ ludzi, towarów i usług. Unia opiera się na podwyższaniu komfortu życia obywateli. Europejczycy są narodowo wolni i równi, religia dotyczy tylko sfery sumienia. To są podstawy. Za równość, wolność, braterstwo umarł Mickiewicz, Słowacki, Norwid, Bem i wielu innych wybitnych. Unia Europejska jest dzieckiem rewolucji francuskiej i jej pokłosia w zapisach naszej Konstytucji 3 Maja. Proszę wykonać wysiłek i zobaczyć dokąd zaprowadziły idee wolności, równości, braterstwa Polskę, dokąd Grecję, Czechosłowację, dokąd Ukrainę, Białoruś, Jugosławię, Wielką Brytanię i Koreę Północną. Ślepe zaułki to populizm, nacjonalizm, ksenofobia, homofobia i kontrreformacja. Aliści teraz łatwo wyłuskać szpionów i klęczonów plujących na sędziów, wybitnych generałów, nauczycieli, dziennikarzy, niepełnosprawnych i wszystkich tych, którzy przynależą do elity intelektualnej Rzeczypospolitej. Zobaczcie, jak bez niej stajemy się marginalnym państewkiem bez inwestycji, które budżet Szanownych Państwa przehula na każdą, byle swoją, kampanię wyborczą.

Także w weterynarii często bywa, jak w życiu: coś, co wydaje się złapaniem szczęścia za nogi jest pospolitym wpuszczeniem w maliny, czyli oszustwem. Do tego za pozwoleniem służb państwa. W czym rzecz - zapytacie. Zatem od początku. Dawniej z rodzicami odwiedzałem bazary i hale targowe na Banacha, Kopińskiej, cudną architektonicznie Halę Mirowską, ale też bazar Różyckiego, Rembertów itd. Obecnie korzystam z oferty targu legionowskiego, na którym można zaopatrzyć się we wszystko i nie zaglądać do supermarketów, za to móc trochę się potargować, porozmawiać ze sprzedawcami i sąsiadami z kolejki. Na targu tak jak w onkologicznym supermarkecie można być wystrychniętym na dudka. Najlepszym przykładem oszustwa są jajka. Dumni sprzedawcy na pierwsze miejsce wystawiają jaja dwużółtkowe jako jajcarską elitę.

Widzę na tym targu stoiska, na których oprócz dwużółtkowych sprzedaje się jaja w - za przeproszeniem - obesranych skorupkach. Prosiłbym Sanepid o przyjrzenie się temu procederowi, gdyż coraz mniej wykształceni obywatele nie będą wiedzieli jak profesjonalnie umyć i zdezynfekować jaja z kurzych fekaliów, zawierających bakterie jelitowe w tym E.Coli i Salmonelle, a także durszlak i zlew, a przede wszystkim dłonie. Wróćmy jednakowoż do podwójnych żółtek. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie skorupkom tych jajek, to można zauważyć na nich niekształtne pierścienie w osi poprzecznej.Tak przebiega równik. Nawet gdy ich nie ma, to są dobrze znanym objawem wirusowego zapalenia oskrzeli u kur niosek. Wtórnie do tej wiremii występuje zapalnie jajowodów, które polega na tym, że zainfekowany organizm nie zdąża wyprodukować dla każdego zarodka, czyli żółtka, oddzielnej skorupki. Dlatego uświadamiam, że dwużółtkowe jaja pochodzą od chorych zwierząt. Jeszcze nie udowodniono szkodliwego wpływu kurzego wirusa na zdrowie ludzi, ale patrząc na rankingi poparcia mam poważne wątpliwości.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22A
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług