Jarmark Floriański 2019

W niedzielę już po raz 14. odbyła się jedna z największych praskich imprez plenerowych, Jarmark Floriański. Na ten jeden szczególny dzień ulica Floriańska, z zachowaną zabytkową nawierzchnią wykonaną z kostki granitowej, została zamieniona w deptak.

Na przechodzących czekały liczne kramy ze smakołykami, rękodziełem, pamiątkami czy wydawnictwami. W tym roku wśród stoisk po raz pierwszy pojawiły się dzielnicowe instytucje kultury (biblioteka praska), a także działające w ramach Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego organizacje pozarządowe oraz Rada Seniorów. Organizatorzy (Urząd Dzielnicy Praga Północ) przygotowali również szereg atrakcji muzycznych i artystycznych, takich jak m.in. koncert Kapeli Praskiej, występy kabaretowe „Paranienormalnych” i „Formacji Chatelet”, a także koncert gwiazdy wieczoru, którą tym razem była Urszula. Publiczność miała okazję wspólnie z gwiazdą zaśpiewać jej największe przeboje, takie jak „Dmuchawce, latawce, wiatr”, czy „Konik na biegunach”.

Ważnym momentem jarmarku była oczywiście uroczystość wręczenia „Florianów”. W tym roku tę prestiżową nagrodę otrzymali: Galeria Szuflada, Towarzystwo Przyjaciół Pragi oraz Jerzy Adamek.

M.