Przychodnia dla Zwierząt

Przysłowia są mądrością narodu

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie - to moje podsumowanie trzeciej i tzw. czwartej RP. W świetle zbliżających się wyborów do europarlamentu PiS przedstawił swoją euro elitę. Oczy przecieram, gdyż numero uno jest profesor Legutko, wg prezesa atomowy intelektualista, cybermózg i wzór prawicowych szarych komórek, aliści dlaczego uważający publicznie, że zgwałceni przez pedofili dwunastolatkowie to pederaści?

Numero duo, Ryszard Czernecki, knot wizerunkowy dla całej Polski, szalikowiec, obrażający moją inteligencję i patriotyzm jest delegatem za moje pieniądze osławionym za wyrzucenie z funkcji wiceprzewodniczącego PE za zbluzganie i zwyzywanie, o zgrozo, polskiej europosłanki!

Kto go teraz delegował? To nie poziom obciachu za zegarek. Zachowanie tego pana poszło w świat i jak się pojawi z powrotem, to zostanie wygwizdany, a zwłaszcza jego wyborcy. Warto?

Czy wzorem dla młodzieży jest numero tres no englisz Beata Szydło i quarto, ponad 70-letni Sarjusz Wolski, obydwoje wyśmiani w Brukseli, a witani w kraju kwiatami? No nie wiem. Co roku wyjeżdżam za granicę, a od 3 lat nie potrafię wytłumaczyć Europejczykom dlaczego oddalamy się od Europy. Odsyłam do Putina i istoty afery podkarpackiej (polecam).

Fenomenem braku dobrego wykształcenia, a może inaczej - konsekwencją złej szkoły, fatalnego poziomu kształcenia są szarlatani i szpiedzy na górze władzy. Niżej mohery, wróżki, narkomania, nacjonalizm i populiści. Proszę Szanownych Państwa, tam gdzie jest wiedza i udokumentowane fakty nie ma sporu. Jesteśmy głodni prawdy, której nie dostajemy. Prawdy nie zapewnia nam ani tron, ani ołtarz. Dostajemy ledwie opłatek bez wina raz na tydzień  i Kurskiego na okrągło.

Oto tajemnica.

Ruchy antyszczepionkowe także nie ominęły zwierząt. Moderator antyszczepionkowy, inż. Zięba, tak nawkładał do podatnych na naiwną wiarę mózgów, że ich posiadacze przestali szczepić swoje zwierzęta. Poziom ignorancji przekroczył bezpieczny poziom. To prosta droga do epidemii. Od dwóch lat obserwuję wzrost nietypowych, bo bardziej agresywnych krwotocznych zapaleń żołądka i jelit, wirusowo - bakteryjnego zapalenia krtani i tchawicy i pośrednio nie wśród psów, ale ich właścicieli nietypowego działania wirusa nosówki. Przez Pragę i jej ościenne miejscowości przetacza się epidemia parwowirozy. Zmutowany u od lat nieszczepionych psów działa nadostro. Czyli zabija w jeden do trzech dni. Zero dialogu i brak reakcji na leczenie. Dalej, w czasie strajku nauczycieli w pobliskim osiedlu wystąpiła u dzieci lokalna epidemia krztuśca, za którego zawleczenie oskarżono szkołę. Jak można zarazić się bordetellą bronchosepticą w szkole, do której się nie chodzi? Równolegle do zachorowań dzieci miałem przypadki kaszlu kenelowego u psów, który może być zoonozą, którego jednym z elementów zakaźnych jest ww. bakteria. Rodziców zarażanych dzieci zachęcam do spojrzenia w książki szczepień.

Ponadto chciałbym poruszyć z całą powagą rolę wirusa nosówki. Wirus ten, którego obecność chorobotwórcza zawsze zaczyna się w górnych drogach oddechowych i płucach, aliści miejscem docelowym jest układ nerwowy z rdzeniem kręgowym i mózgiem włącznie. Paramyksowirus jest wielkim przyjacielem rhabdowirusa, czyli wirusa wścieklizny. Proszę rozejrzeć się dookoła i zobaczyć czy w gronie rodziny, sąsiadów, znajomych widzicie, Szanowni Państwo, osoby z chorobą Alzheimera, zapalenia rdzenia kręgowego, zapalenia nerwu trójdzielnego twarzy. Zmutowane wirusy nosówki o działaniu neurotropowym u psów mogą infekować ludzi i tam mutować do postaci neurotropowych. Nagle tak trudne staje tak proste. Wystarczy wiedzieć i przestrzegać zaleceń. I jeszcze raz powtórzę: tam, gdzie jest prawda, tam nie ma sporu. W codziennym życiu, przy stole, szkole, polityce, kościele, a przede wszystkim pomiędzy autorem a czytelnikami.

lek. wet. Zygmunt Kosacki
Jabłonna, ul. Szkolna 22A
czynne: pon.-pt. 12-19, sob. 10-13
tel. 22 782-48-88, 602-341-684
e-mail: zygakosacki@wp.pl
Pełen zakres usług