Noc Pragi i Święto ulicy Ząbkowskiej

W sobotę 7 września w połączeniu z Nocą Pragi odbyła się kolejna edycja Święta ulicy Ząbkowskiej, organizowanego już od 2004 przez Urząd Dzielnicy Praga Północ.

Na rogu Ząbkowskiej i Brzeskiej stanęła scena, na której, poza występami takich wykonawców, jak DeDe, Negra czy Poparzeni Kawą Trzy, zadbano także o konkursy dla mieszkańców. Występ hiphopowej gwiazdy wieczoru – Grubsona, przyciągnął nie tylko młodą widownię. Usytuowanie u wlotu ul. Brzeskiej strefy ogródków piwnych dopełniało obrazu ludycznego święta. Spragnionym z kolei spokojniejszego otoczenia, z dziećmi albo ciekawym muzycznych nowości, bogatą ofertę przygotowano na Bazarze Różyckiego. Po raz drugi swoją odsłonę miał tu konkurs młodych talentów Say It Loud.

Na skrzyżowaniu z Targową znowu stanęły wątpliwej urody zasieki. Zamkniętą ponownie dla ruchu, po niespełna tygodniu od zakończenia wakacyjnego festiwalu „Otwarta Ząbkowska”, przestrzeń ulicy, na jeden wieczór zaanektowały przeważnie okoliczne lokale gastronomiczne oraz nieliczni sprzedawcy odpustowych gadżetów. Prosto z jezdni można było również kupić książkę.

Wydaje się, że ulica Ząbkowska ma duży potencjał, którego dotąd nie udało się wydobyć. Konieczna przy tym jest lepsza współpraca miasta i dzielnicy. Ulica Ząbkowska na to zasługuje.

Kr.