Praska architektura z szansą na nagrodę

Trwa piąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Jury konkursu w tym roku ma przyznać nagrody w 6 kategoriach: budynek użyteczności publicznej, budynek komercyjny, obiekt mieszkalny, rewitalizacja, przestrzeń publiczna i wydarzenie architektoniczne.

Dodatkowo wyróżnione mają zostać inwestycje zrealizowane w Warszawie w 2018 r., w których zapewniono eko rozwiązania, jak i dostępność dla osób o ograniczonej mobilności lub percepcji. Prócz nagrody jury swoją nagrodę w internetowym plebiscycie mogą przyznać mieszkańcy.

Wśród nominowanych znajdują się m.in. inwestycje praskie. W kategorii „Przestrzeń publiczna” nominowano nowe warszawskie ławki, które jako pierwsze stanęły właśnie na Pradze w 2018 r. (kilkadziesiąt ławek, które stanęły m.in. przy Kijowskiej, Jagiellońskiej, Białostockiej, przed „Florianem”, czy na £omżyńskiej, to efekt realizacji zwycięskiego projektu z budżetu partycypacyjnego „Nowe ławki dla Pragi”, którego autorem był Krzysztof Michalski, nasz stały felietonista z rubryki „Społeczny obserwator”). W tej samej kategorii nominowana została również tężnia przy Placu Hallera, inny zwycięski projekt z budżetu partycypacyjnego, autorstwa radnego Kamila Ciepieńko. Z kolei w kategorii „Najlepsza rewitalizacja” nominowano Centrum Praskie Koneser.

Plebiscyt trwa do 12 listopada, a głosy można oddawać poprzez stronę: um.warszawa.pl/nagrodaarchitektoniczna

JO