Praga w kwiatach i zieleni

Po raz 36. odbył się konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”, zapoczątkowany jeszcze przez Prezydenta Starzyńskiego dla poprawy wizerunku stolicy. Jest to największy i najstarszy tego rodzaju konkurs, którego celem jest wyróżnienie osób dbających o zieleń i poprawiających tym samym estetykę naszego miasta. Jest też wśród warszawiaków dobrze znany.

W tym roku do konkursu aplikowało ponad 370 osób. Podczas uroczystej gali w Służewskim Domu Kultury nagrodzono 31 laureatów w 11 kategoriach. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wyłoniło laureatów w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma i sąsiedzi.

Nie inaczej niż w latach ubiegłych, i tym razem część nagród trafiła na Pragę-Północ. W tym roku nagrody otrzymali: Norbert Gałka w kategorii: Balkony, loggie i okna, za przepięknie ukwiecony balkon na ul. Strzeleckiej, Katarzyna Dubiel (kategoria: Człowiek), animatorka działań na jednym z podwórek przy ul. Wileńskiej, a także Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rzemiosło” z ul. Białostockiej, w kategorii: Osiedla Mieszkaniowe.

Cieszy rosnąca troska mieszkańców o ich najbliższe otoczenie. Nagrody są jednocześnie zachętą dla naśladowców w kolejnych edycjach.

JO