Zadaszamy boiska

Boisko szkolne na Białołęce wkrótce zyska zadaszenie. Została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę pneumatycznego przykrycia obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 344 przy ul. Erazma z Zakroczymia.

„Balon” o wymiarach 74,5 m x 35,9 m przykryje kompleks sportowy, obejmujący boisko piłkarskie oraz bieżnię usytułowaną wokół niego. Wykonawcą prac jest firma Interhall Sp. z o.o.

- W ramach programu „Warszawa dla aktywnych” prezydent Rafał Trzaskowski uruchomił bardzo ważny projekt zadaszania boisk, przede wszystkim „orlików” i „syrenek”. Program jednak ewoluował i obecnie wchodzi również w inne obszary, jak zadaszanie boisk przyszkolnych, co mnie bardzo cieszy – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Zadaszenie zyska również kolejne białołęckie boisko przy Szkole Podstawowej nr 356 przy ul. Głębockiej. Podpisanie drugiej umowy - z wyłonioną w przetargu firmą Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. - nastąpi już wkrótce. 

- Cieszę się, że dzięki zadaszeniu szkolnych boisk uczniowie będą mogli grać w piłkę i uprawiać sport przez cały rok, a nie tylko, gdy jest ciepła i słoneczna pogoda. Zajęcia będą odbywały się w komfortowych warunkach, bo hala będzie podgrzewana – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy Białołęka.

Obie hale pneumatyczne będą wykonane w technologii bezlinkowej i będą się składały z systemu podwójnej membrany. Pomiędzy dwie warstwy wytrzymałych materiałów wdmuchiwane będzie ciepłe powietrze, generowane przez system grzewczo-nadmuchowy. Powłoki będą przytwierdzone do podłoża systemem kotew. Obie hale mają być gotowe do końca 2019 roku. W kolejnych latach zadaszenie będzie rozkładane na przełomie października i listopada, a demontowane na przełomie marca i kwietnia. Koszt pneumatycznego przykrycia obu boisk wynosi 2,33 mln zł.

A jeszcze w tym roku na Białołęce zadaszenie pneumatyczne zyska wyremontowany w 2018 roku orlik przy ul. Krzyżówki. Natomiast od grudnia 2017 roku, w sezonie jesienno-zimowym, z pneumatycznego zadaszenia korzystają użytkownicy boiska Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21.