Idą święta

8 grudnia parking przed Urzędem Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 zmieni się nie do poznania.

W wielkiej ogrzewanej hali cały czas będzie można posilać się barszczykiem, pierożkami i gorącą czekoladą, a podczas pokazów live cooking - skosztować prawdziwych świątecznych rarytasów. Gotować będzie Jarosław Uściński, który pokaże, jak można tradycyjnej potrawie nadać nutę oryginalności. Gotował już m.in. dla Tiny Turner, Bruce’a Willisa, prezydenta RP i polskich sportowców. Czas by ugotował coś dla mieszkańców Białołęki!

Jedną z większych atrakcji świątecznej imprezy będzie śnieżna kula, wielkości 6 metrów. Każdy kto zechce, może do niej wejść i zrobić sobie zdjęcie w środku. Będzie też można uzupełnić album fotograficzny o aktualne zdjęcie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami. W tym roku wspierać go będą szczudlarze, kuglarze i ziejący ogniem fakir. Pewnie będą zapracowani, bo mają do rozdania mnóstwo słodkich upominków.

Wszyscy, którzy dopiero zabierają się za szukanie świątecznych podarunków dla najbliższych będą mogli znaleźć perełki lub smakowitości na stoiskach z rękodziełem i artykułami regionalnymi.

Zachęcamy również do wspólnego kolędowania! Podczas koncertu będzie można posłuchać znanych kolęd i piosenek świątecznych. Dla wszystkich chętnych będziemy mieli przygotowane śpiewniki – może przydadzą się również w wigilijny wieczór?

Podczas wydarzenia prowadzone będą warsztaty artystyczne z wykonywania ozdób świątecznych. Powstałe dzieła będzie można zabrać ze sobą do domu razem z choinką, którą będzie można wygrać w konkursie, bo liczba choinek ograniczona.
Na święta Warszawa mieni się bożonarodzeniowymi dekoracjami i światełkami. Nie zabraknie ich również na Białołęce. Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia, ok. godz. 17.00 będzie wspólne włączenie nowej świątecznej iluminacji na budynku i choinki przed urzędem dzielnicy.

Początek o godz. 13.00.