XIV sesja Rady Dzielnicy Praga Północ

Pożegnania i powroty

XIV sesja Rady Dzielnicy Praga Północ z 3 grudnia odbiła się szerokim echem w mediach. Najważniejszymi, choć dopisanymi już w trakcie posiedzenia, punktami obrad okazały się te, dotyczące odwołania wiceburmistrz Anny Wrochny i powołanie na to stanowisko Dariusza Wolke.

Kontrowersje budził plan przywrócenia Dariusza Wolke, który został odwołany z funkcji zastępcy burmistrza jako osoba oskarżana przez byłą już pracownicę urzędu o nadużywanie stanowiska. Zarzuty mobbingu badała komisja powołana w urzędzie miasta, nie dopatrując się znamion czynów karalnych, a tym samym otwierając mu drogę do powrotu na zajmowane wcześniej stanowisko. Tymczasem pierwsze głosowanie za odwołaniem wiceburmistrz Wrochny nie powiodło się. Sprawdziła się na tym stanowisku, co docenili także radni, nie chcąc jej odejścia. Dopiero ponowne głosowanie, tym razem ze ścisłą dyscypliną wprowadzoną w koalicyjnej z Kocham Pragę PO, oraz na prośbę samej Anny Wrochny dokonano jej odwołania. Już bez większych problemów, mimo negatywnej opinii dla tego kroku, wyrażonej przez radnego niezależnego Grzegorza Walkiewicza, powołano na to stanowisko Dariusza Wolke.

Bez kontrowersji natomiast zaopiniowano zmiany w budżecie dzielnicy, zajęto się także sprawami naliczania opłat za wywóz odpadów, dopłatami do kosztów ogrzewania w przypadku wymiany kopciucha na ogrzewanie elektryczne oraz brakiem środków na obwodnicę Pragi.
 

Kr.